Speca të fërguar

  • 1 kg speca
  • vaj luledielli
  • kripë

Specat lahen, teren dhe rreshken në zjarr. Futen me një qese ose mbështillen me letër sa t’iu zbutet lëkura. Pastaj qërohen, iu hiqet lëkura e djegur. Iu futet nga pak kripë brenda dhe fërgohen me vaj luledielli deri sa të zbuten.


Posted

in

, ,

by

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 + ten =