Tag: pite

  • Trekëndësha me purri dhe spinaq (Vegan)

    Trekëndësha me purri dhe spinaq (Vegan)

    Kjo është një recetë vegane shumë e thjeshtë dhe e shëndetshme. 

  • Pite me spinaq

    Pite me spinaq

    Për 4-6 persona nevojiten: 500 gr (4 gota) miell 2-3 gota ujë të vakët 1-2 lugë kripë 2-3 lugë vaj 2 gota gjalpë qepë të reja 1kg spinaq 1 copë djath (feta) 2-3 vezë 1/2 gotë jogurt 1/2 gotë qumësht 1/2 gotë ajkë Brumi Miellit ia shton 2 gota ujë të vakët, 1 lugë kripë,…