Tag: shqiptare

  • Trekëndësha me purri dhe spinaq (Vegan)

    Trekëndësha me purri dhe spinaq (Vegan)

    Kjo është një recetë vegane shumë e thjeshtë dhe e shëndetshme. 

  • Fasule

    Fasule

    Përbërësit Për 4-6 persona nevojiten: 454g (1lb) fasule të bardha të terura 2-3 litra ujë (x2) 1 qepë e bardhë mesatare 3-4 thelba hudër 1 lugë e madhe vaj 1 lugë e madhe miell të bardhë 1/2 lugë e madhe biber të kuq të ëmbël (jo djegës) 1 lugë e madhe kripë 1 lugë e…