Tag: mesit

  • Lakror me Purri dhe Qepë të Reja (Vegan)

    Lakror me Purri dhe Qepë të Reja (Vegan)

    Nevojiten: Purri Qepë të Reja Krypë 150g Miell gruri 150g Miell misri 660ml ujë 1 vezë e lirit* *Për të bërë 1 vezë të lirit: përzieni 1 lugë gjelle fara të bluara të lirit me 3 lugë gjelle ujë. Lëreni të qëndrojë për 15 minuta që të trashet. Mbushja Me vaj dhe krypë për shije,…